10 rád pre kosenie a mulčovanie

Časy sa menia – Často je v mestách a dedinách zakázaný zber trávneho odpadu – Mulčovacia kosačka je teda odpoveďou na tieto problémy Koste často – za normálnych podmienok raz za 5 dní, za sucha po 7 dňoch. Koste pomaly a pokojne.

Ako vybrať kosačku

1. Veľkosť trávnika Základným kritériom je veľkosť kosené plochy. Malá elektrická kosačka nie je stavaná na kosenie lúky a naopak veľká kosačka s pojazdom sa nemusí hodiť na kosenie niekoľkometrové predzáhradky pred domom.

priprava-dreva-na-zimu

Príprava dreva na zimu

Aby sme mali dostatok naštiepaného dreva na celú zimu, s jeho prípravou začnime čo najskôr. O tom, že nám reťazová píla a štiepačka dreva prácu ušetrí, niet pochýb. Ktorý model si vybrať a koľko do techniky investovať?

Hnojenie a výživa trávnika

Hnojenie trávnika je veľmi dôležitý proces, či už chceme mať trávnik okrasný alebo každodenný. Hnojením dodáme všetky potrebné živiny, aby sme dosiahli trávnik sýto zelený a životaschopný.

Údržba trávniku a záhrady

Správne kosenie Rovnako ako rastliny na záhrade aj váš trávnik potrebuje zdravú listovú plochu a koreňový systém, aby sa udržal jeho atraktívny a zdravý vzhľad. Zásadou z praxe je to, že nikdy nesmiete odstrániť viac ako horná tretinu trávneho listu.

Mulčovanie

Čím sa stane kosačka mulčovacia kosačkou?
Stane sa tak vďaka dvom prvkom: jedným je vypuklý tvar žacieho ústrojenstva a druhým je vidlovitý tvar noža. Vonkajšia časť noža vyťahuje trávu a seká ju.

Snežné frézy

Ako si vybrať správny typ frézy? Optimálny stroj na odpratávanie snehu v špecifických podmienkach. Ako rospoznať kvalitné frézy a aký výkon je optimálny práve pre vás?

Ako vybrať traktor

1. Veľkosť trávnika Veľkosť plochy, ktorú budete kosiť, je určite kľúčovým faktorom pri rozhodovaní o type traktora. Aby ste získali základnú predstavu, použite graf hore. 2. Povaha terénu Uvažujte o modeli so širšími pneumatikami.

Úprava živého plotu

Živé ploty sú správnou voľbou, pokiaľ chcete prirodzene a esteticky oddeliť, či ohraničiť pozemok. Nielenže sú estetické a oku lahodiace, navyše spĺňajú funkciu čiastočnej zvukovej bariéry.

Údržba kosačky po sezóne

Pred zimou je potrebné vykonať pravidelnú údržbu kosačky.Tak ako mnoho iných strojov, ktoré vo svojej záhrade používate, aj kosačka vyžaduje pravidelnú a odbornú údržbu. Bez nej si jej životnosť zbytočne skracujete.